Mezoterapi

zayıflama mezoterapi Mezoterapi yöntemi Fransa'da 1952 yılında Dr.Pistor tarafından geliştirilerek, 50 yıldan fazla süredir Avrupa'da uygulanmaktadır. Fransa'da 15.000 hekim mezoterapi uygulamaktadır. Dr.Pistor mezoterapiyi az miktardaki ilacın problemli bölgelere doğrudan verilmesi şeklinde tanımlamıştır. Mezoterapide ilacın yalnızca problemli bölgeye verilmesi etkinliği arttırırken yan etkileri de en aza indirger. Mezoterapi estetik dermatolojide zayıflama ve selülit tedavisi, saç dökülmeleri, cilt gençleştirme (mezolift) ve iz tedavilerinde kullanılır.

Kimlere mezoterapi uygulanabilir?
16-75 yaş arası sağlıklı tüm yetişkinlere mezoterapi uygulamak mümkündür. Bölgesel yağlanma, selülit, saç dökülmeleri ve cilt gençleştirme mezoterapi tedavisinin başlıca kullanım alanlarıdır. İdeal mezoterapi adayları düzenli egzersiz yapan kilo fazlası olan selülit ya da lokal yağ depolanmaları olan sağlıklı bireylerdir.

Mezoterapi tedavisinden önce yapılması gerekenler
Mezoterapi tedavisinden önce protein oranı yüksek gıdalar yenilmelidir. Mezoterapi tedavisi sırasında kafein içeren gıda ve içeceklerden , soğuk algınlığında kullanılan ilaçlardan uzak durulmalıdır.

Mezoterapi uygulamasından sonra nelere dikkat edilmelidir?
Mezoterapiden hemen sonra günlük aktivitelere dönülebilir.

Mezoterapide kullanılan ilaçlar FDA onaylı mıdır?
Mezoterapide kullanılan tüm ilaçlar FDA onaylıdır.

Mezoterapi ile liposuction arasında fark var mıdır?
Liposuction vücutta yapıldığı alandaki yağ hücrelerini yok eder. Mezoterapi ise yağ hücrelerini harekete geçirip doğal yollarla atılmasını sağlar. Liposuctiondan sonra daha önceden yağ birikimi olmayan alanlarda yağlanmalar görülebilir. Kalça ve basen bölgesinde liposuction uygulamasından sonra, karın ve kol bölgeside dahil olmak üzere yağ birikimi görülebilir. Bu tür bir yan etki mezoterapiden sonra olmamaktadır. Liposuction sonrası, yapılan bölgede dalgalı, düzensiz bir deri görünümü oluşabilir. Mezoterapiden sonra deri daha düzgün gözükür. Mezoterapi, liposuction sonrası oluşan dalgalı, düzensiz görünümünü düzelmek amacı ile de kullanılabilir. Mezoterapi cerrahi bir yöntem değildir, genel anestezi, korse kullanımı ve hastanede yatmayı gerektirmiyor. En önemli fark; liposuction sellüliti gidermez, mezoterapi ile sellülit yok olur.

Mezoterapi ile bölgesel yağlanma nasıl azalır?
Kadınlarda yağ hücreleri vücudun alt bölgelerinde birikir. Bu bölgesel yağ fazlıklarını kilo vererek yok etmek çok mümkün değildir. Mezoterapi uygulaması ile yağ hücreleri harekete geçirilerek depolanan yağların azalması sağlanmaktadır. Böylelikle kollar, karın, basen, bacaklar ve kalça gibi bölgelerde kilo vermekle giderilemeyen bölgesel yağlanmalar mezoterapi tedavisi ile giderilmektedir

Mezoterapi tedavisi sonuçları ne zaman alınır?
Mezoterapi tedavisinin sonuçları uygulanan bölgeye ve problemin çokluğuna göre değişir. Göz altı torbaları mezoterapinin ilk seanslarında sonuç verebilir. Sellülit ve bölgesel yağlanmada, mezoterapi sonuçları ilk birkaç tedaviden sonra görülür.

Mezoterapi tedavisinin etkinliği ne kadar sürer?
Hastalar,mezoterapiden sonra sağlıklı bir yaşam sürdüğü, uygun diyet ve düzenli egzersiz yapıldığı sürece mezoterapinin etkinliği kalıcıdır. Mezoterapi ile selülit tedavilerinde yılda bir iki kez mezoterapiye devam etmek uygulamaların kalıcılığını destekler.

Mezoterapi tedavi uygulamasında acı duyulur mu?
Hastaların büyük çoğunluğu mezoterapi tedavisinde ağrıdan şikayetçi olmazlar. Kullanılan mezoterapi iğnesi çok incedir (yaklaşık bir saç teli kalınlığında) uzunluğu ise 4-6mm kadardır. Bu sebeble mezoterapi işlemi sırasında ağrı ortaya çıkmaz. Mezoterapi sırasında rahatsızlık hisseden hastalara, işlemden 45 dakika önce bir anestezik krem kullanabilir.

Mezoterapinin yan etkileri var mıdır?
Mezoterapinin yan etkileri çoğu zaman hafif ve geçicidir. Mezoterapi sonrası hafif yanma, kaşıntı,morluk ve kızarıklık sık görülen yan etkilerdir. Mezoterapi sonrası oluşan morluk bir hafta içerisinde geçer.

Mezoterapi sonrası işe dönülebilir mi?
Mezoterapi tedavisinden hemen sonra günlük yaşamınıza ve işinize geri dönebilirsiniz.

Mezoterapi ile yağ kitlesini azaltmak için kaç seansa ihtiyaç var?
Bu kişiden kişiye değişebilir. Ortalama 10-15 seans mezoterapi yeterli olmaktadır. Ancak zayıf ve atletik yapılı hastaların daha az mezoterapi seansına ihtiyacı olur.

pornocu