Selülit

selülit tedavisi Sellülit tüm kadınların şikayeti. Üstelik sellülit kilo sorunu olmayan zayıf kişilerde bile görülebiliyor. Sellülit tedavisi günümüzde artık çok kolaylaştı. Gelişen mezoterapi yöntemleri bu problemi gideriyor. Dünyanın bir çok ükesinde başta Avrupa ülkeleri, Amerika ve Kanada' da mezoterapi yaygın şekilde kullanılıyor. Tedavi şekli, kullanılan maddeler ve etki mekanizmaları biliniyor. Selülit ( Bilimsel olarak Dermatomyoliposclerosis veya DMLS olarak adlandırılıyor.) pek çok kaynağa göre kadınların 90%-95% 'inde görülmektedir. Daha çok 21 yaştan sonra ortaya çıkıyor. Sellülit vücutta en çok, kalça, basenler ve bacakta ortaya çıkar. Sellülit obez, kilolu, normal kilolu ve hatta zayıf kişilerde görülebiliyor. Sellülit ne kadar kilolu olduğunuzla ilgili değildir. Ancak kilo, sellülit problemini arttırmaktadır. Sellülit normal bir durum değildir. Derinin ve yağ hücrelerinin anormal bir oluşumudur. Mezoterapi yöntemleri bu anormal durumu düzeltmeye yardımcı olur.

Selülit nedir?
Sellülit, lenfatik ödem, yağ sertleşmesi, sertleşmiş bağ dokusu ve östrojen seviyesindeki dalgalanmalardan kaynaklanıyor. Bütün bunlar yağ artışı ve vücuttaki ödeme neden oluyor. Sellülitteki portakal kabuğu veya dalgalı cilt görünümü sıkışmış yağ hücrelerinden kaynaklanır. Yağ hücreleri derinin altında, bağ dokusu arasında sıkışmaktadır. Bağ dokusuna sıkışmış yağ hücreleri su çeker ve yağ hücreleri genişleyerek bağ dokusunun duvarlarını gerer. Gerilen bağ dokusu sertleşir, deriyi kendine doğru çeker. Bağ dokusu arasındaki yağ hücreleri yüzeye doğru itilir. Portakal kabuğu görünümünün nedeni budur. İlaçlar, cihazlar,haplar veya kremler sellüliti gidermek amacı ile kullanılır. Ancak hiçbir yöntem sellülit’te mezoterapi ve karboksiterapi kadar etkili değildir.Sellülit’in nedenleri
  • Genetik
  • Hormonal değişimler, özellikle östrojen seviyesinin düşmesi dolaşım bozukluğu yapmaktadır
  • Yaşa bağlı olarak, cilt bağ dokusunun zayıflaması
  • Kilo artışı ve egzersiz yapmamak sellüliti arttırır
  • Hamilelik
  • Sigara, doğal olmayan gıdalar, fazla yağlı gıdalar, rafine şeker kullanımı ile bozulan lenf dolaşımıSelülit dereceleri
Derece 0 selülit: Deri iki parmak arasında sıkıldığında bile ortaya çıkmaz Derece 1 selülit: Ayakta dururken ve yatarken selülit görülmez. Deri sıkıldığında portakal kabuğu görünümü belirginleşir. Derece 2 selülit: Ayakta dururken sellülit görülür ancak yatarken kaybolur. Derece 3 selülit: Ayakta ve yatarken selülit görüntüsü hep vardır.

zayıflama selülit tedavisiMezoterapi selüliti nasıl tedavi eder?
Venöz ( toplardamar) ve lenfatik dolaşımı düzenler.Portakal kabuğu görünümünü veren bağ dokusu bantlarını azaltırBağ dokusu bantları arasına sıkışmış yağ dokusunu eritir. Selülit bölgesindeki ödemin çözülmesini sağlar.

pornocu