Saç Ekim Operasyonunda Kullanılan Aletlerin Özellikleri Nelerdir?

saç ekiminde kullanılan aletlerin özellikleri

Greftler saçsiz bölgede özel aletlerle açilan kesilere (kanallara) yerleştirilirler. Kullanilan aletlerin özelligi, açilan kanallarin boyutlarinin olabildigince küçük olmasini saglamaktir. Bu siklik ve dogalligi arttirirken, ayni zamanda yara iyileşmesini hizlandiran bir yöntemdir.

Aletlerin özellikleri belli bir alana daha fazla sayida kanal açmayi, böylece bu alana daha fazla sayida ve daha küçük boyutta greft ekmeyi mümkün kilmaktadir. Kanallarin ve greftlerin boyutlarinin küçük olmasi, saç ekiminin sikligini (yogunlugunu) ve dogalligini arttiran en önemli faktördür.

Küçük kanal boyutunun diger bir avantaji; greftin kanal içine tam oturmasi ve deri yapisinin hemen hemen hiç bozulmamasidir. Kanalin büyük açilmasi; onu çevreleyen deride çukurlaşma, renk degişikligi, greftlerin aşagi yukari kaymasi gibi kozmetik sorunlara yol açabilir.

Kanallarin orjinal saçlarin yönünde açilmasi ve ekilen greftlerin orjinal saçlarla ayni açida çikmasi, saç ekiminde dogalligi saglayan önemli noktalardan birisidir.

pornocu