Saç Ekimi

bursa saç ekimi merkeziSaç ekimi operasyonunun temel prensibi; başin arka ve yan kismindaki saçlarin bir kisminin (ya da vücudun diger bölgelerindeki uygun olan killarin bir kisminin) dökülmenin yogun oldugu saçli deri alanlarina aktarilmasidir.

Saçli derinin arka ve yan tarafindaki saçlar genetik olarak dirençli olduklari için androgenetik saç dökülmesinde bu bölgedeki saçlar dökülmezler. Saçlarin genetik olarak korundugu bu bölgeye güvenli donör (verici) alan denir. Ileri evre erkek tipi saç dökülmesi olan bir erkek, dahi genişlik olarak güvenli donör alana sahiptir.

Saçlar başin arka kismindan alinarak, saç dökülmesinin geliştigi ve gelişecegi alana nakledildiginde; başlangiçta kisa bir dökülmenin ardindan, nakledildigi bölgelerde orijinalinde oldugu gibi uzamaya devam edeceklerdir. Bu nedenle saç ekimi kişiye ömür boyu kalici bir çözüm sunmaktadir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır

Operasyonun ilk işlemi hastanın saçlı derisinin lokal anestezi uygulanarak uyuşturulmasıdır. Bu sayede hasta operasyon süresince uyanık kalır, TV seyredebilir, yemek yiyebilir, gazete-kitap okuyabilir, ancak acı duymaz.

Kullanılan Aletler

Greftler saçsız bölgede özel aletlerle açılan kesilere (kanallara) yerleştirilirler. Kullanılan aletlerin özelliği, açılan kanalların boyutlarının olabildiğince küçük olmasını sağlamaktır.

Doğal Saç Çizgisi

Epila Klinik saç ekimi sonucunda doğal görünüm elde etmeye yönelik işlem yapmaktadır. Saç çizgisi simetrik ve ahenkli olmalıdır; kişinin yüz şekli ile orantılı şekilde belirlenmelidir.

Saç Ekiminde Nelere Dikkat Edilmeli

Operasyon sonrasında ekim yapılan bölgeye hiçbir şey kapatılmaz. Ekim dikiş atılarak yapılmışsa, dikiş üzerine bandaj kapatılır. Bunun nedeni, bölgeyi dış etkenlerden korumaktır.

FUE Saç Ekimi

Fue; dikişsiz, acısız, iz bırakmayan ve gündelik hayattaki işlerin aksamasına yol açmayan saç ekim yöntemidir. En sağlam saç köklerinin bulunduğu ense üstü bölümden kökler alınarak dökülen bölgeye transfer edilerek uygulanır.

Saç Estetiğinde PRP Dönemi

Estetik alanında devrim niteliğinde bir uygulama olan PRP, Plateletten Zengin Plazma kelimelerinin kısaltmasıdır. Cilt yenileme, saç köklerinin güçlendirilmesi, kilo verme ve bir çok amaçla kullanılarak beklentilerin çok üzerinde olumlu sonuçlar verebilmektedir.

MezoTerapi ile Saç Kökü Güçlendirme

Saç dökülmesinde mezoterapi tedavisi, erken dönem dökülmelerde saç ekimine gerek kalmadan saç köklerini güçlendirerek özlemini duyduğunuz estetik görüntüyü kazandırabilir. İleri seviye dökülmelerde de FUE Tipi Saç Ekimi tedavisine destek olarak uygulanmaktadır.

FUT Saç Ekimi

Foliküler Ünite Transplantasyonu hemen hemen herkese uygulanır. Saç derisi içerisindeki saç kılları foliküler ünite denilen mikro tüpçükler içerisinde büyümektedir. Bilinen şekliyle tüpçük olmayan üniteler ensede iki kulağın arasında sağlam şekilde bulunur.

Her Türlü Kelliğin Çözümü Saç Ekimi midir?

Saç ekimi operasyonu temelde estetik amaçlı olduğundan yanık, enfeksiyon ve travma gibi rahatsızlıklardan kaynaklı kellik tedavisi için diğer yöntemlerin kullanılması gerekmektedir.

Saç Ekimi Sonrası ve Bakım

Saç ekiminden kesin sonuç alabilmek için ekim operasyonu kadar operasyon sonrası yapılması gereken işlemleri eksiksiz yerine getirmekte önemlidir. Epila Klinik bünyesinde yapılan tedavinin ardından doktorunuzun önerilerine uymanız halinde kusursuz bir görünüme konuşmanız şans değildir.
bursa saç ekimi, bursa saç kaş ekimi, bursa saç ekimi merkezi, bursa saç ekimi merkezleri, estetik bursa saç ekimi, epila klinik, saç ekimi
pornocu