Cilt Kırışıklıklarına ve Lekelere Karşı PRP (kök hücre) Tedavisi

Cilt kırışıkları ve lekelere PRP (Kök Hücre) Tedavisi
P.R.P( Platelet Rich Plasma)

Cildinize ikinci bir şans taniyan ve size gençlik sözü veren tedavi PRP! Sirri ise Sizin Kendi Hücrelerinizde!
Şuan dünyada en çok ilgi uyandiran PRP ( Platelet Rich Plasma) Tedavisi – kaninizdaki trombositce zengin plazma - size hakettiginiz sagligi ve gençligi sunuyor. Dogal, güvenli, uygulamasi kolay ve en önemlisi cildinizi yillara meydan okuyarak gençleştiriyor. Harika degil mi?

Plazma, kanimizin trombositlerce zengin olan kismidir. Trombositler, kanimizi pihtilaştirmakta ve vücudumuzu iyileştirmekte önemli rol oynarlar. Trombositler, kök hücreleri iyileştirme ve saglikli yeni dokular üretmek için tetikleyen ‘ Büyüme Faktörü’ olarak da tanimlanabilir. Platelet Rich Plasma yani PRP, sentrifuj yöntemiyle kaninizdan elde edilir. Kendi kaninizdan alinan plazma ile tedavi gereçekleşecegi için, PRP yönteminde hastalik geçirici yada alerjiye neden olacak bir risk yoktur.

Anti-Aging ve PRP İlişkisi

Kaninizdaki plazmada bulunan aktive edilmiş trombositleri derinizin altina enjekte ederek, normal şartlarda mümkün olmayan bir şekilde deri yenilenmesini hizlandiriyor. Cildimizin lazer, kimyasal peeling ve diger yöntemlerile tedavi edilirken, cildin iyileşmesi ve gençleşmesini tetikleyen en aza indirgenmiş yaralar oluşmaktadir. Yani cildimize hafif hasar vermiş sinyali gönderilir ve trombositleri cildi gençleştirmek için tetikler. PRP ile cildin en çok ihtiyaci olan yenilenmesi ve iyileştirilmesi saglanmiş olur. PRP zararli hücreleri yok ederek ve daha fazla kolajen ve elastini tetikler ve daha kalin, siki ve saglikli dokular üreterek bagişiklik sisteminin çalişmasinda görev alir. Ayrica cildimizin küçük kan dolaşiminin gelişmesine, zarar görmüş damarlarin onarimina ve cildimizin daha iyi beslenmesine, nefes almasina ve toksinlerden arinmasina yardimci olur.

Genel olarak, cilt görsel olarak daha canli ve genç görünür. Kirişikliklarinizin, yüz kivrimlarinizin ve yaralarin gitmeye başladigini görünce memnun kalacaginiz bir tedavidir. Cildinizin rengi, tonu, gözenek büyüklükleri ve dokusu gelişecek.

PRP tedavisi yaşiniza, kilonuza, cildinizin yapisina ve hasarina, beslenmenize ve yaşam şartlariniza (sigara ve içki tüketimi) göre çeşitli sonuçlar gösterecektir. Cildinize gore kaç seans gerektigi belirlenir. Eger sigara, alkol gibi maddeleri fazla tüketiyorsaniz, PRP nin yararlarini daha az görebilirsiniz. Ayrica ilaç almanizi gerektiren kronik bir hastaliginiz varsa da PRP sizing için uygun bir tedavi olmayabilir. Klinigimiz uzman doktorumuz tarafindan uygulanan PRP tedavisi, sizing cilt yapiniza ve özelliklerine gore analiz edilerek uygulanabilir.

Bize danışın.. 0224 232 21 25

  Diger Tedavi Yöntemlerine gore PRP nin Yararlari ve Farklari?
 • Kendi kanimizdan alinan trombositlerin PRP tedavisinde kullanilmasi, bu tedavinin toksik olmayan, hipoalerjenik – alerjiye neden olmayan – ve yan etkileri oldulça düşük bir uygulama oldugunu gösteriyor.
 • Ek olarak estetik ve cerrahi tedavi gerek olmadan tek başina surata dogal bir dolgunluk vermek için kullanilabilir.
 • PRP uygulamasinin tedavi edici yararlari spor hekimligi tarafindan yapilan çalişmalarla ispatlanmiştir ve cerrahi müdahaleye olan ihtiyaci azaltici bir özelligi vardir.
 • Göz çevresi, boyun, gögüs ve eller gibi tedavisi zor ve hassas olan bölgeleri gençleştirmede kullanilir.
 • Bazi problemli bölgeler bir seansta gençleştirilebilir.
 • Basit ve hizli bir tedavi, tüm hazirliklar ve uygulama için size bir saat gibi bir sure gerekli ve yeterlidir.
 • PRP vücudun diger bölgelerini tedavi amaçli önerilebilir. ( Saglikli saç uzamasini tetikleyen saç derisi tedavisi vs)
 • Diger tedavilerle ( kimyasal peeling, lazer, radio frekans tedavileri vs) uygulandiginda daha saglikli ve etkili sonuçlar vererek cildinizi iyileştiriyor.
 • Sonuçlari 18 ay etkisini sürüyor.
PRP Tedavisi Öncesi ve Sonrası
  Dezavantajları Var mı?
 • Derinin içine nüfuz etmek için dermaroller ve igne gibi teknikler kullaniliyor.
 • Botoks ve dolguda oldugu gibi şişlige neden olabiliyor.
 • Tüm tedavinin sonuçlarini görmek 2-3 ay alabiliyor.
 • Güneş ve yaşlilik lekelerinde PRP tek başina yeterli olmaz. Lazer, dolgular yada uzman hekimler tarafindan yapilan tedavilerle desteklenmesi önerilir.
 • Doguştan bagişiklik bozukluklari, akciger sorunlari ve kan bozukluklari olan hastalar, PRP tedavisi için kesinlikle uygun degillerdir.

Ünlüler dahil herkes hiç tereddüt etmeden PRP yi kullanmayi ve hatta Hyaluronik asit ( Restylane, Perlane ve Juvaderm gibi ürünler )ile geliştirilen tedavisiyle kullanmayi tercih ediyor.
Uzman doktorlar ve ekipleriyle uygulanmasi gereken PRP tedavisi ile sizi yüz güldürücü sonuçlarla gençelştirmek için klinigimize davet, ediyoruz.

Insanlarda yaş ile birlikte oluşan kirişikliklarda, sivilce izlerinin tedavisinde, güneş lekelerinin yok edilmesinde (doku yenileme) tedavisi,saçli deri tedavisi(saç dökülmelerinde) kök hücre uygulamasi diye anilan PRP yüz güldürücü sonuçlar vermektedir.
Bizde bunu merak ettik ve sorduk?.....

EPILA doktorlarindan Estetik Plastik Cerrahi Uzmani Dr. Yalçin BAYRAM’in PRP ile doku yenileme tedavisi üzerine yapilan röpörtaji ve uygulama hakkinda verdigi degerli bilgileri sizlerle paylaşiyoruz.

Röportaj için TIKLAYIN
pornocu