Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj
Dokuda ve görünümde değişiklik yaratmak veya gerekli düzeltmeleri yapmak için uygulanan pigment implantasyonudur.

    İşlem kimlere tavsiye edilir?
  • Zamanı kısıtlı ve çalışan bayanlar
  • Seyrek, çok açık renk yada yarım kaşları olanlar
  • Seyrek kirpikleri olan kişiler
  • Kozmetik ürünlere karşı alerjisi olanlar
  • Yüzlerinde bulunan asimetrik hatlardan kurtulmak isteyenler
  • Artrit hastalığı ve titreyen elleri olan bayanlar
  • Saçlı derideki kıl olmayan bölgeleri kamufle etmek

Kalıcı makyaj güvenli midir?

Gereken özen gösterilir ve steril koşullara önem verildiği takdirde güvenlidir.Kalıcı makyaj yaptırmadan önce cildin renginin alt tonlarındaki farklılıkları ortaya çıkaracak olan bir test uygulanmalıdır.
Bu test sayesinde kişinin kullanılacak pigmentlere karşı herhangi bir alerjik reaksiyon olup olmadığı tesbit edilir.Kullanılan malzemeler steril ve iğneler tek kullanımlık olmalıdır.Uygulama sonrasında iğne ve pigment gerekli steril ortamda bir dahaki rütuş uygulaması için saklanır.


Kalıcı makyajda tek seansta sonuç alınabilir mi?

Kusursuz bir kalıcı makyaj uygulaması için en az iki seans gereklidir.
İlk pigmentasyon işlemi sonrasında cilt skatrizasyonu (kendini yenileme özelliği) sebebiyle pigmentin bir kısmı yenilenen hücrelerle birlikte dışarıya atılır.Renkte %30 - %50 oranında açılma olur.Uygulanan rengin kendini tamamen bulup pigmentin sabitlenmesi 3 haftayı bulur.
Bu sebeple ilk rütuş aralığı en az 3 hafta olmalıdır.


Kalıcı makyajla dövme aynı mıdır?

Kullanılan cihaz ,malzeme ve pigmentler aynıdır. Fakat mikropigmentasyonu dövmeden ayıran önemli özellik;dövme sırasında kullanılan iğnenin doku altına giriş mesafesi kalıcı makyaja göre daha fazladır. Yani dövmede pigment kaslara kadar ulaşıp ömür boyu doku altında kalırken, kalıcı makyajda pigment derimizin ikinci katmanı olan epidermiste kalır ve ömrü 3 – 6 yıl arasında kişinin cildine ve uygulanan bölgeye göre değişir.


Kalıcı makyaj uygulamasını beğenmeme veya sıkılma söz konusu olursa neler yapılabilir?

Kalıcı makyajda yüz için yapılan uygulamalarda tamamen kişiye uygun parametrelerle ve mimikler kullandırılarak ve karşılıklı görüşme ile şekil belirlenir. Bu sayede kişinin doğal görüntüsünü bozmadan natürel bir görüntü elde edililir.Zamanla yaşa bağlı olarak kişideki lokal değişiklikler kalıcı makyaj uygulanan bölgeyi etkiliyebilir.Bunun için bölgedeki problemin tesbit edilip farklı bir müdahale gerekiyorsa uygulanmalıdır.Örneğin; Ciltteki doku gevşekliğine bağlı olarak , yapılan kalıcı makyaj uygulamasında şekil bozukluğu söz konusu ise;
Anti - aging uygulamaları yeterlidir.Yanlış yapılmış pigmentasyon uygulamaları ise, kişinin cilt rengine ,kullanılan renge ve işlemi gerçekleştiren kişinin profesyonelliğine bağlı olarak 3 ile 6 seans aralığında lazer cihazlarla çözmek mümkündür.

pornocu