Anti Aging

Cildimiz üç şekilde yaşlanır...

Cildimiz, kronolojik yani yaşa bağlı, çevresel faktörlerin etkisi ile ve hormonsal olmak üzere üç şekilde yaşlanabilir. Zaman geçtikçe kırışıklar artar, cilt elastikiyetini kaybeder, parlaklığını yitirir. Günlük kullanılan ürünlerle bu oluşumların kısa zamanda iyileşmesini beklemek hata olur ve bu ürünlerin tek başına cildi daha fazla koruyamayacağını fark ederiz. Bütün bu zaman aşımına birde dış faktörler eklenince yaşlanma daha hızlı oluşmaya başlar. Stres , hormon ve ısı değişiklikleri, kirlilik, cilde göre düşünüldüğünde erken yaşlanmaya neden olabilecek nitelikte dış etkenlerdir. Ayrıca bu sebepler birleştiğinde cilt hassaslaşır ve aşırı tepki vermeye başlar. Zamanla cildimizin kendini yenilemesi, iyileştirmesi ve onarma özelliği azalır. Menopoz dönemi ile birlikte vücuttaki büyüme hormonları da azalır. Bu da kendini yaşlanma şeklinde gösterir.

anti aging
SORU: ANTI AGING TIP NE DEMEKTİR?
CEVAP: ANTI AGING TIP YAŞA BAĞIMLI OLARAK ORTAYA ÇIKAN FONKSİYON BOZUKLUKLARI RAHATSIZLIKLAR VE HASTALIKLARIN TEDAVİSİ ÖNLENMESİ ERKEN TANISI VE GERİYE DÖNDÜRÜLMESİ TEMELİNE DAYANAN VE BUNUN İÇİN İLERİ BİLİMSEL VE MEDİKAL TEKNOLOJİNİN UYGULANMASI İÇİN OLUŞTURULMUŞ ÖZEL BİR TIP DALIDIR. TEMEL AMACI; SAĞLIKLI İNSANIN YAŞAM SÜRESİNİ UZATMAK İÇİN GEREKLİ OLAN HER TÜRLÜ BİLİMSEL ARAŞTIRMAYI KENDİSİNE İNSANLARIN DAHA UZUN VE SAĞLIKLI YAŞAYABİLMESİ İÇİN HER TÜRLÜ ARAŞTIRMAYI YAPMAYI AMAÇ EDİNMİŞTİR.

SORU: DAHA UZUN YAŞAMA ÇABASININ İNSANA FAYDASI NEDİR?
CEVAP: MEDİKAL BİLGİLER BİLİNDİĞİ GİBİ AŞAĞI YUKARI HER ÜÇ BUÇUK SENEDE BİR İKİYE KATLANMAKTADIR. DOLAYISIYLA DAHA UZUN YAŞAMAK İÇİN ŞANSIMIZIN DAHA DA FAZLA OLMASINI SAĞLAMAKTADIR. BU ŞU DEMEKTİR, DAHA UZUN EĞER YAŞAYABİLİRSENİZ TIPTAKİ GELİŞMELER VE İLERLEMELER İÇİN MAKSIMUM AVANTAJ YAKALAMIŞ OLUR. DOLAYISIYLA İNSAN HAK EDİLMİŞ OLAN ÖMRÜNÜ ( ORTALAMA 120 YIL) YAŞAMAK İÇİN FIRSATLAR YAKALAMIŞ OLUR. ANTI AGING TIP IN AMAÇLARINDAN BİR TANESİDE YAŞAM HAKKININ MÜMKÜN OLDUĞUNCA GERİ ALINMASIDIR. BU BİLİMSEL GELİŞİMLER EŞLİĞİNDE YAŞLANMAYI NASIL DURDURABİLİRZ BİLGİSİNE ULAŞMAYA ÇALIŞIYORUZ VE HATTA YAŞAMAIN KENDİSİNİN SAAT MEKANİZMASININ KURABİLİRİZ KURALININ ÜZERİNDEKİ ÇALIŞMALAR HALEN DEVAM ETMEKTEDİR. ÖRNEĞİN; OBEZİTE( ŞİŞMANLIK) ÖNLENEBİLİR ÖLÜMLERİN SIRALAMADA İKİNCİ OLAN BİR SEBEBİDİR. OBEZİTE AMERİKA DA YILLIK TOTAL ÖLÜMLERİNE BAKILDIĞINDA SAYISAL DEĞERİ 300 BİN KİŞİYE KADAR ULAŞMAKTADIR VE AMERİKA YA MAALİYETİ 100 MİLYAR DOLAR CİVARINDADIR.

SORU: ÖMRÜMÜZÜN SON KULLANMA TARİHİNİ BELİRLEYECEK OLAN KAN TESTLERİ VARMIDIR?
CEVAP: YAKIN BİR TARİHTE NE KADAR YAŞANABİLİR ÖMRÜMÜZÜN KALDIĞINI YAKLAŞIK OLARAK SÖYLEYEBİLECEK KAN TESTLERİ MÜMKÜN OLABİLECEKTİR. SON GEÇEN SENELERDE DÜNYA SAĞLIK TEŞKİLATI ÖRGÜTÜ ŞUNU AÇIKÇA BELİRTMİŞTİR Kİ DÜNYA DAKİ İNSANLARIN ÖMÜR SÜRELERİ UZAMIŞTIR. ÖRNEĞİN, AVUSTRALYA JAPONYA İSVEÇ VE İSVİÇRE DE ORTALAMA İNSANLARIN SAĞLIKLI ÖMRÜ 71.6 OLARAK İLAN EDİLMİŞTİR. YİNE DÜNYA SAĞLIK TEŞKİKALATI TARAFINDA AÇIKÇA BELİRTİLMİŞTİR Kİ EĞER ALKOL ALMAYACAK, UYGUN BESLENMEYE ÖZEN GÖSTERECEK DAHA FAZLA EGZERSİZ YAPACAK VE SİGARA İÇMEYECEK OLURSAK KESİNLİKLE SAĞLIKLI YAŞAM SÜREMİZE 6 YIL EKLEMEK MÜMKÜNDÜR

SORU: İNSAN KROMOZOMLARINDA ÖMÜRLE İLGİLİ SIRLAR SAKLIMIDIR?
CEVAP: YAŞLANMA İNSAN KROMOZOMLARINDA BULUNAN TELOMER ADINI VERMİŞ OLDUĞUMUZ DNA PARÇACIKLARININ KISALMASIYLA VE BİTMESİYLE BAŞLAMAKTADIR. TELOMER DENEN BU PARÇACIKLAR KROMOZOMLARIN DENGESİNİ VE BÜTÜNLÜĞÜNÜ SAĞLAMAKTADIR VE HER HÜCRE BÖLÜNMESİYLE BERABER AZALMAKTADIR. TIP KROMOZOMLARIN UCUNDA BULUNAN İNCE VE DNA ZİNCİRİNİN BİR UZANTISI OLAN TELOMER ADI VERİLEN YAPILARIN YAŞLANMA SÜRECİNDE ETKİLİ OLUP OLMADIĞINI UZUN SÜRE TARTIŞTI. UTAH ÜNİVERSİTESİ ARAŞTIRMACILARI BU TEORİYİ DESTEKLEYEN İLK DELİLİ 20 YIL ÖNCE YAŞLANMA SÜRECİNDE OLAN 143 İNSANIN KAN ÖRNEĞİNİ İNCELEYEREK İSPETLADILAR VE DESTEKLEDİLER. YİNE BU ARAŞTIRMANIN BAŞINI ÇEKEN PROF.DR. RICHARD CAWTHON DAHA KISA TOLEMERİ OLAN İNSANLARIN YAŞA BAĞLI HASTALIKLARINDAN DOLAYI ÖLME OLASIĞININ DAHA YÜKSEK OLDUĞUNU VE TELOMERİ KISA OLANLARIN 8 KAT DAHA FAZLA ENFEKSİYON HASTALIKLARINDAN 3 KAT DAHA FAZLADA KALP HASTALIKLAINDAN ÖLMEKTE OLDUĞUNU İSPETLADI. TELOMERİN KISALMASI HÜCRE BÖLÜNMESİYLE ORANTILI OLARAK OLMAKTADIR. VE BU KISALMAYA BAĞLI OLARAKTA YAŞA BAĞLI HASTALIKLADAN ÖLÜM ORANINI HIZLANDIRMAKTADIR. EĞER BU DOĞRUYSA SAĞLIKLI İNSAN OLARAK YAŞAMI UZATMAK TELOMER UZUNLUĞUNU ARTTTIRACAK MEDİKAL GİRİŞİMLERLE MÜMKÜN OLACAKTIR. FAKAT BUNUN NASIL GEREKLEŞEBİLECEĞİ DAHA BELİRTİLMİŞ DEĞİLDİR BİR TARAFATAN İNSAN ÖMRÜ UZATILMAYA ÇALIŞILIRKEN BUNA RAĞMEN 300 MİLYON İNSANIN YAŞAM SÜRELERİ SON 25 SENE İÇERİSİNDE HIV, AIDS GİBİ HASTALIKLAR NEDENİYLE AZALMIŞ BULUNMAKTADIR.
pornocu