Lazerle Sivilce (Akne) Tedavisi

Lazerle sivilce tedavisi

EPİLA lazer sistemleri ile gençlerde ve erişkinlerde oluşan aktif akne (sivilce)’ yi lazerle tedavi ettiğimizi müjdeliyoruz. Lazer endikasyonlarına her geçen gün yenileri ekleniyor. Yeni araştırmalar lazerin yüzde vücutta ve sırttaki sivilcelerde güvenli ve etkili bir tedavi olduğunu göstermektedir.

Lazerle akne tedavisinin avantajları?

Lazer akne tedavisi (sivilce tedavisi) akne lezyonlarını temizlemekte ve gelecekte yeniden oluşmasını engellemektedir. Tedaviden hemen sonra okula ya da işe dönebilirsiniz. Tek yan etkisi ciltte hafif kızarıklık olacaktır. Lazer tedavisi diğer ilaç tedavileri gibi ciltte uzun süreli kuruma, aşırı kızarıklık ya da mental depresyona yol açmamaktadır.

Etki nasıl oluşur?

Aknenin oluşum mekanizması çok yönlü olmakla birlikte propionibacterium acnes mikrobu en önemli rolü oynamaktadır.Aknenin ilaçlarla (antibiyotik ve retinoidlerin) tedavisinde önemli başarılarla birlikte, ilaçlarla ortaya çıkan yan etkiler ve bu mikrobun hergün antibiyotiklere karşı kendini geliştirmesi; alternatif tedavilerin araştırılmasına yol açmış ve bu çalışmalar KTP lazerin akne üzerine önemli etkisi olduğu görülmüştür.
Lazerin ana etki mekanizması kromofora ışının çekilerek sadece kromofor içeren hücrelere etki göstermesidir. Lazer cilde uygulanınca akne mikrobunun içindeki porfirin III lazer ışınını çekip aktive olmakta ve mikrobun içinde öldürücü kimyasallar (serbest oksijen radikalleri) ortaya çıkmaktadır. Böylece sivilcenin ana faktörü mikrop, sonuç olarak zarı parçalayarak ölmekte, sivilce tedavi edilmektedir.

Etkiyi ne zaman göreceksiniz?

Etkisi zamanla artan şekildedir. İlk tedavi seansından sonra hemen ilerleme göreceksiniz. Akne lezyonlarının sayısı ve şiddeti tedavi boyunca azalacaktır. Bazı hastalarda tedaviden 2 ay sonra ilerleme görülebilir.

Ne kadar sıklıkla tedaviye girilir?

Tedavi normal şartlarda 2 haftada sonlanır. Her hafta 2 defa lazer uygulaması yapılır. Ancak cilt yapısına göre doktorumuz size farklı bir tedavi şeması da önerebilir.

pornocu