Lazer Epilasyon

lazer epilasyon bursa

Lazer Epilasyon Lazer ışınının kıl kökünü tahrip etmesidir. Lazer enerjisi, derinin altındaki kıl köküne ulaşarak, kıl kökündeki renk hücreleri (pigment) tarafından emilir. Yoğunlaşan lazer enerjisi çevre deri ve dokuda hasar bırakmadan kıl kökünü yakar ve hasara uğrayan kılın tekrar çıkmamasını sağlar. Uygulamadan sonra yanan tüylerin bir kısmı hemen dökülür . Diğer bazı tüyler ise işlem sonrası 2-3 hafta içinde deri tarafından atılır. İşlem esnasında her atışta düzinelerce kıl yanar. Böylece lazer epilasyon sırt, omuz, kollar, bacaklar ve yüz gibi geniş alanlar kısa sürede tedavi eder. Lazer Epilasyon vücutta her bölgeye anestezi gerektirmeden uygulanabilir.

    Lazer Epilasyon Sistemleri
  • Ruby lazer
  • Alexandrite lazer
  • Diode lazer
  • Nd YAG lazer
  • IPL

Lazer Epilasyon uygulamalarında Amerika'dan FDA onaylı, her türlü deri tipine uygulanabilen, acısız, etkili ve hızlı; Long Pulse ND YAG Lazer, Long Pulse Alexandrite Lazer ve IPL cihazları kullanılmaktadır.

Güvenli, etkili, kalıcı sonuçları olan lazer epilasyon tedavi yöntemi ile istenmeyen tüylerden kurtulmak artık çok konforlu. Ayrıca bikini ve bacak bölgesindeki batık kıl problemleri bu yöntem ile kolay ve kalıcı olarak giderilebiliyor. Cildin tüm bölgelerine rahatça uygulanan lazer epilasyon yöntemi yalnızca göz çukuruna uygulanmaz. Lazer epilasyon sırt, omuz, kollar, bacaklar ve yüz gibi vücuttaki her bölgeye anestezi gerektirmeden uygulanabilir.

Lazer epilasyon uygulaması için en ideal aday açık cilt rengi üzerinde koyu renk tüyleri olanlardır. Son teknoloji alexandridte tipi lazer epilasyon cihazlarımız ile her cilt tipine uygulama yapılabildiği gibi kıllardaki anında dökülme uygulama yapılan kişiye temizlik hissini anında yaşatmaktadır. Bronzlaşmamak şartı ile tüm mevsimlerde lazer epilasyon yapılabilir. Lazer epilasyon cihazlarımız soğuk hava üflemeli olduğundan uygulama esnasında acı hissedilmez. Lazerin ürettiği enerji belirli bir bir dalga boyundaki bir ışıktır. Cilde zarar vermeden kıl köküne ulaşan bu ışık, vücu içerisinde artık madde bırakmaz. Örneğin; röntgen ışınları vücutta radyasyon artığı bırakır ve çok alınırsa belirli süre sonra risk oluşturabilir.Ancak lazer ışığı vücutta hiçbir şekilde artık bırakmaz.Bu yüzden herhangi bir kansorejen etkisi yoktur ve güvenle uygulanabilir. Kullandığımız Lazer epilasyon cihazlarımızın uygulamasının güvenilirliği ve etkisi, Amerikan gıda ve ilaç dairesi FDA (Food and Drug Association) tarafından 1997 yılında onaylanmıştır. Lazer ışığı anajen (aktif) evredeki kıl köklerini etkilemektedir. Bütün kökler aynı anda aktif değildir. Dolayısıyla telojen (pasif) kökler, aktif hale geldiğinde bunlara da uygulama gerekecektir. Kalıcı bir çözüm, ancak birkaç lazer epilasyon seansından sonra elde edilir.

pornocu