Kellik Tedavisinde PRP Yöntemi

kellik tedavisinde prp yöntemi

P.R.P. (Platelet Rich Plasma) NEDİR?
PRP Tedavisi; kendi kanınızdaki materyelleri kullanarak saçlı deri dokusunun ve içindeki saç köklerinin onarılması, yenilenmesi ve güçlendirilmesi metodudur. Tedavi edilecek kişden alınan 10-20 ml. kan özel santrifuj ve mikrofiltrasyon yöntemlerinden geçirilip kırmızı hücreleri ayrıştırıldıktan sonra beyaz hücre ve platelet ya da trombosit dedeğimiz hücrelerden zengin bir plazma materyali elde edilir. Amaç bu zengin materyalle saç kaybını durdurarak sağlıklı saç döngüsünü kazandırmak ve saç tellerini güçlendirmektir. Saç kaybında en iyi medikal tedavi yöntemidir.
PRP Zenginliği Nedir?
Organizmanın tamirat mekanizmalarında en önemli rolü plateletler gerçekleştirir. Doku hasarı oluştuğunda plateletler aktive olurlar ve birçok doku geliştirici faktörü ortama salarlar. Protein yapısındaki bu faktörlerin çok sayıda sorumlulukları olsa da neticede esas etkisi dokuları hızla onarmaktır.
PRP Nasıl Uygulanır?
Doktorunuz aldığı kanı gerekli aşamalardan geçirdikten sonra elde edilen Platelet Rich Plasma'yı (PRP) saçlı deri içersine çok ince uçlu iğnelerle enjekte eder. Tüm işlemler yaklaşık 30 dakikada tamamlanmaktadır. Uygulama bölgesinde doku geilişimi başlar, hasarlanmış zayıf saç folikülleri onarılırlar ve yeni güçlü saç üretmeye başlarlar. Hem kadınlar hem de erkekler için sonucu çok memenunedici bir uygulamadır. Saç ekimi operasyonlarından sonra da yerleştirilen greftlerden maksimum sonuçlar almak için özellikle önerilir.
PRP'nin avantajları nelerdir?
Kişinin kendi kan ürünü kullanıldığı için hiçbir alerji ve kanla bulaşan hastalık riski taşımaz ve ret sendromu yaşanmaz. İyileşme süreci içeriği dolayısıyla çok kısadır. Dokuları onarır ve yeniler. Yeni kolajen üretimi, yeni damarsal gelişme sağlanır. Büyüme faktörleri ve hücreler arası ortamın yeniden yapılanması ile dokulardaki hasarlar giderilir ve taze dokular oluşturulur. İçerdiği antikorlarla fizyolojik antibiyotiktir. Hormonlar, vitaminler ve diğer tüm besinsel öğeler yönünden zengindir. Uygulanışı kolay ve konforludur. Gerekli materyalin sağlanması çok kolaydır.

pornocu