Karboksiterapi

karboksiterapi Karboksiterapi, karbondioksit gazı yardımı ile bölgesel doku metabolizma ve dolaşımını hızlandırarak, selülit ve bölgesel yağlanma tedavisinde kullanılan bir tekniktir.

Karboksiterapi uygulamasının yapılışı
Karboksiterapi uygulamasında ince bir iğne yardımı ile yağ dokusuna girilerek filitre edilmiş karbondioksit gazı enjekte edilir. Yüksek dağılım etkisine sahip olan karbondioksit gazı oldukça geniş alanlara kolayca yayılır. Her bölge için 1-2 enjeksiyon yeterlidir. Karboksiterapi uygulamasında ağrı hissedilmez ancak oluşabilecek şişkinlik hissi,uygulama esnasında yalacak masaj yardımıyla birkaç saat içinde ortadan kaybolur. Karboksiterapi tedavisinden hemen sonra günlük yaşama dönülebilir.

Karboksiterapi’nin etkinliği
Karboksiterapi tedavisinde yağ dokusunda karbondioksit gazına vücudun verdiği cevap damarların genişleyip bölgenin oksijen oranının artmasıdır. Karboksiterapi uygulamasında oksijenin artması ile yağların parçalanması gerçekleşir. Ayrıca mekanik etkiyle açığa çıkan vücut salgılarındaki aktif maddeler yağ yıkımını çoğaltır. Sonuç olarak karboksiterapi uygulamasından sonra yağlanmada ve selülitlerde azalma ve sarkan deri alanlarında toparlanma gerçekleşir, cilt sıkılaşır.

Karboksiterapi kaç seans gereklidir?
Karboksiterapi tedavisinde haftada 1-2 kez olmak üzere 10-15 seans,uygulanacak bölgeye ve hastanın şikayatine göre farklılık göstermektedir. Karboksiterapide seans sayısına hastanın ihtiyacına göre belirlenir. Karboksiterapide her seans 15-30 dakika sürer. Karboksiterapide beşinci seanstan sonra gözle görülür sonuçlar gözlenmeye başlar.

Karboksiterapi’nin yan etkileri var mıdır?
Karboksiterapi enjeksiyon yerlerinde hafif morluk ve kızarma dışında yan etkiyle karşılaşılmaz. Karboksiterapi uygulama sonrasında 30-60 dakika süren bir şişlik hissi olabilir. Karboksiterapi işlem sonrası hafif bir yürüyüşten sonra bu şişlik kaybolur. Karboksiterapi’de bunun dışında ciddi yan etki görülmesi beklenmez.

Karboksiterapi hangi vücut bölgelerinde ve ne amaçla kullanılır?
Karın bölgesinde gevşemeler ve sarkamalar, özellilkle doğum sonrası çatlakları ve yara izleri oluşumlarında kullanılılır. Kollarda koltukaltı derisinde gevşeme ve üst kolun inceltilmesinde karboksiterapi iyi sonuçlar verir. Basen ve üst bacakta bölgesel yağlanma tedavisi ve sellülitlerin azaltılmasında kullanılır. Sarkma gözlenen göğüslerin toparlanmasında iyi sonuçlar gözlenmektedir. Liposuction sonrası karboksiterapi uygulamasıyla operasyon sonrası cilt altında kalan eşitsizlikler giderilerek düzgün görüntü oluşması sağlanır.. Karboksiterapi tek başına uygulanabildiği gibi mezoterapiyle de kombine edilebilmektedir.

pornocu